Як врятувати фіалку: основні правила та поради
Фіалка – це прекрасна рослина, яка прикрашає наші будинки своїми яскравими та красивими квітами. Однак, вона вимагає особливого догляду та уваги. Часто люди стикаються з проблемою, коли їхня фіалка починає в'янути та гинути. У цій статті ми розповімо про кілька способів, як можна врятувати фіалку та повернути їй здоров'я та красу.
Першим кроком у рятуванні фіалки є правильний вибір місця для її розміщення. Фіалки люблять світло, але не переносять пряме сонячне проміння. Ідеальним місцем для фіалки буде вікно, яке освітлене, але не має прямого доступу до сонця. Крім того, слід встановити фіалку подалі від обігрівальних приладів та кондиціонерів, щоб уникнути пересихання або переохолодження рослини.
Важливою складовою догляду за фіалкою є підживлення та полив. Фіалки потребують достатньої кількості вологи, але також не люблять перезволоження. Поливайте фіалку помірно, стежте за тим, щоб грунт був злегка вологим, але не мокрим. Крім того, регулярно підгодовуйте фіалку спеціальними добривами для квітучих рослин, щоб забезпечити їй необхідні поживні речовини.
Проблема | Рішення |
---|---|
Фіалка не цвіте | Перевірити умови утримання, збільшити освітленість та вологість повітря |
Фіалка жовтіє листя | Перевірити режим поливу, перевірити наявність строкатості та шкідників |
Фіалка слабке зростання | Перевірити склад ґрунту, регулярно удобрювати, забезпечити оптимальну температуру. |
Фіалка гниє коріння | Пересадити в нову ґрунтову суміш, встановити дренаж для відведення зайвої вологи |
Найпростіший спосіб, як омолодити стару фіалку це ножем зрізати верхівку рослини, залишивши держак сантиметра два.Після цього живець необхідно акуратно зачистити від старої кори. Підсушити зрізану частину, щоб не утворювалася зайва волога, можна, можливо засипати деревною золою, і посадити рослину в нову землю.28 січ. 2021 р.
Чи можна оживити засохлу фіалку?
Зазвичай це походить від переливу та холоду на підвіконні. У цьому випадку кореневу кулю опускають у посудину з теплою водою, залишають на деякий час, потім відмивають коріння від землі. Пошкоджене коріння обрізають до здорової світлої тканини, вмочують зрізи в активний порошок вугілля.
Чого бояться фіалки?
Фіалка боїться протягів. Велику роль грає спеціально підібраний поживний торф'яний ґрунт. Він має бути слабокислий (ph 5,5 – 6,5), бути легким, містити багато повітря, вбирати надлишки води. Торф'яний ґрунт для фіалок добре підходить для посадки, вирощування та пересадки всіх видів фіалок (сенполій, примул).
Що робити, якщо у фіалки Загущена середина?
Це можуть бути: цикламеновий кліщ, надмірне освітлення (особливо при недостатній вологості повітря та його високій температурі), занадто жорстка вода, що згодом зміщує рівень pH ґрунтової суміші із слабокислою в лужну зону і робить для рослини недоступними багато елементів живлення.
Де мають стояти фіалки у квартирі?
Домашня фіалка найкраще почувається при температурі близької, або трохи вище за кімнатну – 20-25 градусів. А вона зазвичай буває в наших квартирах або влітку, або взимку, якщо опалення працює справно.